Tłusty Czwartek w Tłuszczu

Tłusty czwartek już za nami. Z tej okazji Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, w partnerstwie z Gminą Tłuszcz i Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Tłuszczańskiej zorganizowało wielkie zawody w jedzeniu pączków na czas o tytuł pierwszego Tłuszczańskiego Pączusia. Zawodnicy musieli zmierzyć się z aż 5 sztukami słodkich wypieków.

W czwartek 23 lutego po raz pierwszy w Tłuszczu odbyły się mistrzostwa w jedzeniu pączków na czas. Zawody odbyły się w Społecznym Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej tuż po godzinie 17.
Zawodnikom postawiono nie lada wyzwanie – przed każdym z 13 uczestników stanął talerz z pięcioma pysznymi pączkami. Zadaniem zawodników było zjedzenie ich w jak najkrótszym czasie, dodatkowym utrudnieniem był fakt, że podczas jedzenia pączków nie można było ich popijać. W konkursie udział wzięły zarówno kobiety jak i mężczyźni, najmłodszy zawodnik miał 12 lat, zaś najstarsza zawodniczka 82 lata
Najszybszy okazał się Mateusz Śliwa – swoją porcję pochłonął dokładnie w 3 minut i 31 sekund. Pierwszy Tłuszczański Pączuś otrzymał kosz słodyczy ufundowany przez Burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka.
Po konkursie licznie zgromadzeni mieszkańcy mogli skosztować pysznych pączków i faworków, podziwiać wystawę tematyczną przygotowaną przez Panią Anne Jaworską, zobaczyć prace plastyczne dzieci powstałe podczas zajęć prowadzonych przez Panią Małgorzate Wdziekońską, których tematem był właśnie „pączek”, a wszystko to przy miłym dla ucha występie wokalnym Koła Gospodyń Wiejskich „Kalinki” z Miąsego.

Szczególne podziękowania kierujemy do Cukierni „Pączek w Tłuszczu”, Piekarni – Cukierni „Robson” i Firmy Produkcyjno – Handlowej „Parys”, za przekazanie swoich słodkich wyrobów do degustacji. Wydarzenie patronatem medialnym objął “goniec tłuszczański” i “Express Tłuszcz”.