Płatne

Programowanie

Prowadzący: Łukasz Kaska

  • Kiedy: Wtorki i Piątki w godz. 17:00 – 19:00
  • Gdzie: Lokalne Centrum Kompetencji
  • Grupa wiekowa: 9-15 lat
  • Płatność: 30zł/mies.

Teraz są jeszcze w podstawówce, ale już za 10-15 lat mogą zarabiać więcej niż prawnicy czy lekarze. Mowa o kilkunastu młodych mieszkańcach Tłuszcza, którzy uczą się programowania w Lokalnym Klubie Kodowania. Klub działa w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu i zaprasza na zajęcia kolejne młode osoby. Według raportu firmy doradczej Sedlak & Sedlak, która bada zarobki w branży IT w Polsce, programista może zarobić nawet 13,5 tysiąca złotych. Wysoka pensja to jednak nie jedyna korzyść z umiejętności kodowania. Ludziom, którzy potrafią programować, łatwiej w pełni korzystać z nowych technologii, nauka programowania wzmacnia też ich kreatywność i zdolność logicznego myślenia.
Łukasz Kaska, Lokalny Klub Kodowania: Zwracamy się więc do rodziców, dziadków, nauczycieli czy opiekunów: jeśli wasi podopieczni nie mogą oderwać się od komputera czy smartfona, to zamiast tylko przeganiać ich na podwórko, sprawcie, by korzystali z tych urządzeń bardziej pożytecznie. Powiedzcie młodym, że w naszym Klubie pokazujemy, jak programować. I że na naszych zajęciach nie można się nudzić!
Klub Kodowania zaprasza we wtorki i piątki w godz. 17:00-19:00. Na zajęciach wykorzystywane są gry i aplikacje uczące logiki programistycznej. Na przykład gra Code Monkey, którą trzeba zaprogramować tak, by odzyskać banany zabrane przez złą małpę. Albo aplikacja LightBot – tu też trzeba samodzielnie stworzyć kod z obrazkowych bloczków, dzięki któremu wirtualny robot dotrze do celu. Można też odkrywać programowanie wspólnie z postaciami znanymi z bajek i filmów – choćby z disnejowską bohaterką Vajaną. Albo kodować w świecie Minecrafta. – Dorosłym te nazwy najczęściej nic nie mówią, na młodych mogą jednak podziałać jak magnes.
Uczestnicy zajęć tworzą także własne animacje i gry. Sami wymyślają fabułę, programują przeszkody, postacie i sposób sterowania nimi – tak żeby gromadzić punkty lub tracić życia. Takie gry to namacalny efekt nauki, a młodzi ludzie mogą chwalić się nim przed rówieśnikami czy rodzicami. Tłuszcz jest jedną ze 180 miejscowości w Polsce, w której działa Lokalny Klub Kodowania. To rezultat programu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, który prowadzi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Iwona Kolosek, FRSI: Do tej pory przez Kluby przewinęło się już ponad 20 tysięcy młodych osób. W każdym z nich zajęcia są oczywiście okazją do dobrej zabawy, ale też inspirują do wyboru szkoły średniej czy zawodu związanego z nowymi technologiami. Przykładem może być historia z Chrzanowa. Podczas warsztatów do jednego z chłopców zaczęła wydzwaniać mama. Okazało się, że był chory i przyszedł tu prosto z łóżka, nikomu o tym nie wspominając, bo tak bardzo nie chciał opuścić zajęć. A wszystko dlatego, że tak bardzo pasjonuje się komputerami i w przyszłości chce zostać programistą.

Podziel się z tym ze znajomymi...

Masz pytania odnośnie zajęć?

Zadzwoń: 29-75-73-134