Zwiastun:
https://www.youtube.com/watch?v=xSRPyXG4h_Q
Jest rok 50-ty przed naszą erą: cała Galia jest okupowana przez Rzymian… Cała? Nie! Jedna osada, zamieszkana przez niepokornych Galów nadal stawia opór najeźdźcy. Zirytowany tym Juliusz Cezar, postanawia zmienić taktykę: skoro jego armia nie jest w stanie podbić siłą galijskich barbarzyńców, to może uwiedzie ich rzymska cywilizacja. Władca każe wybudować obok osady Galów wspaniałą wioskę, przeznaczoną dla przesiedleńców z Rzymu. To „Osiedle Bogów”. Czy nasi galijscy przyjaciele oprą się pokusie zarobku i rzymskiego komfortu? Czy ich osiedle stanie się zwykłą atrakcją turystyczną? Asterix i Obelix robią wszystko, by pokrzyżować Juliuszowi Cezarowi plany.
Zwiastun:
https://www.youtube.com/watch?v=MJx20l8b3jo
Najnowszy film Ariego Folmana, twórcy nominowanego do Oscara antywojennego „Walca z Baszirem”, to równie gorący pacyfistyczny manifest i adresowany prosto do naszych serc apel o solidarność z prześladowanymi. Porywająca wizualnie animacja „Gdzie jest Anne Frank” została stworzona, by łączyć: wyobraźnię z faktami, tradycyjne techniki z nowymi technologiami, przeszłość z przyszłością, a przede wszystkim – pokolenia. Zrealizowany na podstawie wydanego także w Polsce komiksu Folmana i Davida Polonsky’ego film zachwyci dzieci, rodziców i każdego miłośnika mądrej animacji. To niezwykle aktualna opowieść o tym, że każdy zasługuje na szacunek, ma prawo do godnego życia i bezpiecznego domu. W polskiej wersji językowej bohaterom użyczają swoich głosów wybitni aktorzy: Maja Ostaszewska i Maciej Stuhr.
Punktem wyjścia dla animacji Ariego Folmana jest oczywiście „Dziennik” Anne Frank, jedno z najważniejszych świadectw Holokaustu. Anne, ukrywająca się w Amsterdamie trzynastoletnia żydowska dziewczynka, kierowała swoje notatki do niewidzialnej przyjaciółki, Kitty. W filmie Folmana Kitty opuszcza karty książki, by w Amsterdamie z niedalekiej przyszłości odnaleźć Anne. I odkrywa, że choć co drugi szpital, most czy szkoła nosi tu imię autorki wojennych pamiętników, to miasto wciąż pełne jest uprzedzeń i ludzi, którzy muszą się ukrywać. W swojej niezwykłej podróży przez miejskie zaułki i historię rodziny Franków Kitty spotyka Petera, chłopca pomagającego uchodźcom. Łączy ich wspólna misja – wskrzeszenia ducha Anne Frank i przebudzenia sumień.
Ari Folman, syn polskiej Żydówki, która przetrwała Holokaust, w swoim najnowszym filmie powraca do tematu pamięci i traumy. „Gdzie jest Anne Frank” to animacja „żarliwa, przejmująca, zachwycająca wizualnie” – jak określił ją krytyk „The Guardian” – oraz idealnie trafiająca w swój czas. Na jej ostateczny kształt i przesłanie wpłynął kryzys uchodźczy z 2015 roku, który rozwiał złudzenie, że wojna, ucieczka i wykluczenie to doświadczenia na zawsze zamknięte w muzeach i na kartach podręczników historii. To głęboko humanistyczny film wzywający do pomocy słabszym, tolerancji i solidarności z każdym człowiekiem w potrzebie.
Film przeznaczony dla dzieci powyżej 10 roku życia.
Zwiastun:
https://www.youtube.com/watch?v=0A_XDUuJxgs
Jak wyglądałby świat, w którym bez przeszkód moglibyśmy porozumiewać się z naszymi pupilami? Co stałoby się, gdyby psy rozumiały wszystkie nasze myśli? W kinie wszystko jest możliwe, poznajcie więc dwójkę fascynujących bohaterów: dwunastoletniego geniusza Oliviera i wyszczekanego kudłacza Henry’ego. Choć mówią różnymi językami i mają różne zwyczaje dotyczące np. wieczornej toalety, są kumplami na dobre i na złe. Dlatego gdy chłopcu powiedzie się odważny eksperyment i technologia pomoże mu w prawdziwym zrozumieniu psiaka, najlepsi ziomkowie będą mogli bez przeszkód, ręka w łapę, wyruszyć na spotkanie emocjonujących przygód i stawić czoła wszystkim niebezpieczeństwom, które ich spotkają! „Jak rozmawiać z psem” to porywający, pełen śmiechu film producenta hitów „Dorwać Smarta” oraz „Psy i Koty”. Komedia familijna z gwiazdami przebojowej serii „Transformers” Megan Fox i Joshem Duhamelem oraz znanym filmów „Annabelle” i „Laleczka” Gabrielem Batemanem.