“Kampania – Zostań ambasadorem ekologii” w Zabrodziu

31 sierpnia , w niedzielę odbyły się  Dożynki  Powiatowo – Gminne w Zabrodziu – Dożynki Zabrodzkie. Dożynki były świetną okazją do integracji mieszkańców gminy Zabrodzie oraz mieszkańców całego powiatu Wyszkowskiego. Poza charakterystycznymi dla dożynek atrakcjami, znalazł się też przyciągający uwagę namiot Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, w którym, aż zieleniło się od pięknych drzewek – sadzonek roślin rodzimych takich jak, klon, grab, jarząb, brzoza czy kasztan. Drzewka dostarczyła nam  firma ECO-PARK z Wólki Kozłowskiej. Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, w ramach projektu pt. ” Kampania – Zostań ambasadorem ekologii”  finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, przygotowało  punkt informacyjny oraz  przedstawianie z udziałem młodzieżowej grupy teatralnej.


 

Całość przedsięwzięcia rozpoczęła się od występu grupy teatralnej, spektakl miał na celu promowanie świadomości społecznej na temat ekologii, odnawialnych źródeł energii i szeroko pojętego recyklingu.  Teksty piosenek, napisane specjalnie na potrzeby kampanii, miały na celu skierowanie uwagi na problemy związane z ignorancją ekologiczną społeczeństwa. Szczególnie kładły nacisk na takie problemy jak nie właściwy lub całkowity brak segregacji odpadów, dzikie wysypiska śmieci w lasach, brak wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii i jej oszczędzania. Na zakończenie występu, zaprezentowano pokaz mody ekologicznej. Stroje modelek stworzone zostały z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Występ spotkał się z dużym zaciekawieniem i aprobatą zgromadzonej publiczności.

W trakcie Święta Plonów można było odwiedzić nasz punkt informacyjno – edukacyjny, w którym pogłębić było można swoją wiedzę i uzyskać informację o oszczędzaniu energii, recyklingu, czy  o odnawialnych źródłach energii. Dla wszystkich chętnych, którzy wykazali się wiedzą na temat szeroko pojętej ekologii i odpowiedzieli poprawnie na kilka pytań, przewidziana była nagroda w postaci wcześniej wspomnianych sadzonek drzewek. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród zgromadzonych gości, w niespełna godzinę rozdaliśmy 50 sztuk sadzonek drzewek. Do zwiększonego zainteresowania akcją prowadzoną przez Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, przyczyniły się plakaty baner, roli-up oraz komunikaty radiowe o całym przedsięwzięciu.

 

Wszystkie działania były realizowane w ramach projektu p.t. “Kampania – Zostań ambasadorem ekologii” finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.