“Kampania – Zostań ambasadorem ekologii” w Wołominie

W sobotę 31 maja na Skwerze im. Bohdana Wodiczki w Wołominie odbył się rodzinny piknik ekologiczny z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka organizowany przez Miejski Dom Kultury w Wołominie. Na pikniku nie mogło zabraknąć Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Tłuszczu. Niebywałą okazją stało się realizowane zadanie p.t. “Kampania – Zostań ambasadorem ekologii” finansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

Na scenie, obok wielu wspaniałych dziecięcych artystów, wystąpiła młodzieżowa grupa teatralna z Centrum Kultury i Rekreacji w Tłuszczu. Młode artystki zaprezentowały przed wołomińską publicznością program p.t. ”Zostań ambasadorem ekologii”.

Pierwszym punktem programu był występ teatralny, który miał na uwadze promowanie świadomości społecznej w zakresie dobrobytu planety i całego życia na niej. Teksty piosenek, napisane specjalnie na tę okazję, miały na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z ignorancją ekologiczną społeczeństwa. Szczególnie kładły nacisk na takie problemy jak nieumiętny lub całkowity brak segregacji odpadów, dzikie wysypiska śmieci w lasach, brak wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii i oszczędzania energii.

Po przedstawieniu dziewczynki zaprosiły publiczność na interesujący pokaz mody ekologicznej. Stroje, które miały na sobie zostały wykonane z wykorzystaniem materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, gazety, butelki plastikowe. Młode modelki prezentowały dumnie na wybiegu swoje ”ekokreacje”. Znalazła się wśród nich i długie balowe suknie i „mała czarna”. Nie zabrakło również dodatków do strojów; świetnie prezentowały się na scenie barwne kopertówki i plecaki z worków jednorazowego użytku. Publiczność wielkimi brawami nagrodziła modelki i ich oryginalne kreacje.

Podczas trwania całej imprezy funkcjonował punkt informacyjno-edukacyjny. W punkcie można było uzyskać informacje z takich tematów jak: oszczędzanie energii, pojęcie recyklingu, czy pojęcie odnawialnych źródeł energii. Dodatkowo dla wszystkich chętnych, którzy odpowiedzieli na kilka prostych pytań z zakresu ekologii i ochrony środowiska przewidziane były nagrody w postaci sadzonek roślin rodzimych takich jak dąb, klon, grab, brzoza czy kasztan. Zainteresowanie sadzonkami było ogromne. 50 sztuk drzewek rozeszło się w mgnieniu oka.
Wszystkie działania były realizowane w ramach projektu p.t. “Kampania – Zostań ambasadorem ekologii” finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.