Projekt “Zostań ambasadorem ekologii” podczas XVIII Dni Tłuszcza – Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu
Projekt „Mamy rady na odpady”
Grudzień 21, 2016
Projekt “Zostań ambasadorem ekologii” podczas Dnia Dziecka
Grudzień 28, 2016
Pokaż wszystko

Projekt “Zostań ambasadorem ekologii” podczas XVIII Dni Tłuszcza

14 czerwca, w sobotnie popołudnie rozpoczęły się  Dni Tłuszcza. Pani Emilia Buczyńska-Kołodziejek – dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, powitała zaproszonych gości, współorganizatorów, a także licznie zgromadzonych mieszkańców. Następnie głos zabrał Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk i oficjalnie otworzył XVIII obchody Dni Tłuszcza.

Po raz kolejny w tym roku Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w ramach projektu p.t. ” Kampania – Zostań ambasadorem ekologii” finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przygotowało przedstawiania z udziałem młodzieżowej grupy teatralnej, oraz wystawiło punktu informacyjny, gdzie wzrok z daleka przykuwały dorodne sadzonki roślin dostarczone przez firmę ECO-PARK.


 

Pierwszym punktem programu był występ teatralny, który miał na uwadze promowanie świadomości społecznej w zakresie dobrobytu planety i całego życia na niej. Teksty piosenek, napisane specjalnie na tę okazję, miały na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z ignorancją ekologiczną społeczeństwa. Szczególnie kładły nacisk na takie problemy jak nie umiejętny lub całkowity brak segregacji odpadów, dzikie wysypiska śmieci w lasach, brak wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii i oszczędzania energii.

Po przedstawieniu publiczność miała okazję podziwiać pokaz mody ekologicznej. Stroje, które miały na sobie młode modelki zostały wykonane z wykorzystaniem materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, gazety, butelki plastikowe. Ekokreacje zdobyły duże zainteresowanie widowni. Publiczność wielkimi brawami nagrodziła ten ciekawy i oryginalny pokaz mody.

Podczas trwania całej imprezy funkcjonował punkt informacyjno-edukacyjny. W punkcie można było uzyskać informacje z takich tematów jak: oszczędzanie energii, pojęcie recyklingu, czy pojęcie odnawialnych źródeł energii. Dodatkowo dla wszystkich chętnych, którzy odpowiedzieli na kilka prostych pytań z zakresu ekologii i ochrony środowiska przewidziane były nagrody w postaci sadzonek roślin rodzimych takich jak dąb, klon, grab, brzoza czy kasztan. Zainteresowanie wśród mieszkańców sadzonkami było ogromne. 50 sztuk drzewek zostało rozprowadzonych w ciągu kilku godzin. Zwiększone zainteresowanie mieszkańców akcją prowadzoną przez CKSiR spowodowane było dużą ilością zamieszczonych plakatów oraz komunikatów radiowych.
Wszystkie działania były realizowane w ramach projektu p.t. „Kampania – Zostań ambasadorem ekologii” finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.