Zamknięcie lodowiska
Luty 24, 2016
Zajęcia taneczne HIP-HOP, New Age
Luty 27, 2016
Pokaż wszystko

Otwarcie wystawy „Patrz i wnikaj w mękę” 25.02.2016r.

W czwartek, 25 lutego w Społecznym Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej odbyło się wyjątkowe otwarcie wystawy „Patrz i wnikaj w mękę”. Atmosfera towarzysząca wszystkim była pełna wyciszenia w związku z nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy. Cytując słowa Burmistrza Gminy Tłuszcz: „…Męka Pańska jest taką drogą, w której każdy mógłby odnaleźć siebie…”. Każdy z nas idzie przez życie z bagażem pełnym trudności życia codziennego ale również pięknymi chwilami, które doświadczamy gdy przezwyciężymy brak dobra w otaczającym nas świecie.
Ekspozycja składa się z prac plastycznych wykonanych przez dzieci i młodzież ze szkół z terenu naszej gminy za pomocą przeróżnych technik plastycznych. Prace plastyczne przedstawiają pełną cierpienia i męki drogę krzyżową.

wyst2
Efekt pracy zdolnych dzieci i młodzieży podziwiali m.in. samorządowcy na czele z burmistrzem Pawłem Bednarczykiem i przewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Gajcym, księża z Parafii Przemieniania Pańskiego: ks. dziekan Dariusz Skwarski i ks. Paweł Cudny, mieszkańcy oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Tłuszczańskiej.
Ekspozycję można oglądać do końca marca 2016r. w godzinach 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku. Zapraszamy !

wyst3