Kiedy:  Soboty godz. 08:00-18:00

Gdzie:  Świetlica Środowiskowa

Grupa wiekowa: bez ograniczeń wiekowych

Płatne: 140zl

Prowadzący/a: Wiktor Wilczak

Zapisy: U instruktora zajęć nr  tel.796 079 069.

wiktor1Wiktor Wilczak – naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 13 lat u Wojciecha Kajaka,  później u mgr. Macieja Regulskiego. Swoją edukację muzyczną kontynuował w Szkole  Muzycznej II stopnia im. Józefa Elsnera w Warszawie w klasie prof. Janusza Raczyńskiego,  którą ukończył w 2011 roku z wynikiem bardzo dobrym z plusem.

 

W tym samym roku rozpoczął studia licencjackie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka  Chopina, które w roku 2014 ukończył z wynikiem bardzo dobrym, w klasie prof. Leszka  Potasińskiego. W tym samym roku podjął studia magisterskie. Obecnie jest studentem V  roku.

W czasie swej edukacji muzycznej Wiktor Wilczak brał udział w licznych kursach oraz  lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez słynnych pedagogów i wirtuozów gitary takich jak: Robert Horna, Jorge Morel, Ryszard Bałauszko czy Marcin Zalewski.

Stale koncertuje zarówno solo jak i w zespołach kameralnych.

Zajęcia

Zajęcia  trwają 60 minut i prowadzone są w dwuosobowych grupach, które dostosowujemy do wieku uczniów.

Regularnie, co 2-3 miesiące odbywa się koncert adeptów sztuki gitarowej, na sali kinowej CKSiR w Tłuszczu, gdzie osoby uczące się prezentują efekty swojej pracy.

naukagit1

Na lekcji poruszamy wiele zagadnień, nie tylko stricte gitarowych, ale przede wszystkim muzycznych. Dziecko na zajęciach dowiaduje się co to jest muzyka, uczy się czytać nuty, rozpoznawać cechy charakterystyczne epok muzycznych, zdobywa wiedzę nt. zasad muzyki, harmonii, jak i kształcenia słuchu.

Dodatkowo istnieje możliwość przygotowania dziecka do egzaminów wstępnych do szkół muzycznych I i II stopnia.

naukgit2